İroni Yapım Organizasyon İroni Yapım - Mybilet
KONSER: MAKSUT FERYADİ

 

"Aşık Maksut Feryadi ile Kafkaslardan Anadolu`ya 40. Yıl Konseri", Sabancı KM Kocaeli sahnesinde gerçekleşecek.

Aşık Maksut Koca (Feryadi), ilkokul çağlarında Aşıklık sanatına gönül verdi. Aşıklık sanatı soydan gelmedir ve ustası Babası İskender Koca’dır. 1977 yılında ilk kasetini yapan Ozanımızın şu ana kadar 32 albümü bulunmaktadır. Sözü ve müziği kendine ait 65 eseri ayrıca  Bir çoğu ülke genelinde çeşitli yarışmalarda birincilik ödülüne layık görülmüş dört yüzün üzerinde şiiri bulunmaktadır. 
Şiirlerinin bir kısmını 2007 yılında “Sular Yandı” adlı bir kitapta topladı. Bir kısım Şiirleri edebiyat,Türkçe ders kitaplarında ve LYS kitaplarında yer aldı.

Kafkasya`dan Orta Asya’ya, Uzak doğuya, Avrupa`ya kadar bir çok ülkede aşıklık geleneğini başarıyla temsil eden Maksut Feryadi 2002 yılında Harward Üniversitesi ve New England Konservatuvarı tarafından Amerika’ya davet edildi. 1996 yılında aşıklar otağını kurdu. Uzun yıllar TRT ve Özel kanallarda Aşıklar programı yapan Ozan halen TRT Türkü Radyo ve özel bir kanalda program yapmaktadır. Kültür Bakanlığı ve UNESCO, Aşık Maksut Koca (Feryadi)`yı yaşayan insan hazinesi
ilan etmiştir.

 

TARİH: 10 EKİM PERŞEMBE SAAT 20.00

YER: SABANCI KÜLTÜR MERKEZİ /İZMİT

BİLET SATIŞ: SABANCI KÜLTÜR MERKEZİ GİŞESİ

KARAMAN KIRTASİYE ( ALTINNAL PASAJI GİRİŞİ)

BİLETİX

İRONİ YAPIM: 0 536 468 73 54