İroni Yapım Organizasyon İroni Yapım - Mybilet
TİYATRO: AŞK HALLERİ

 

AŞK HALLERİ

ZUHAL OLCAY & BURAK SERGEN 

03 MAYIS CUMA SAAT 20.00

Yer: Sabancı Kültür Merkezi / İzmit

Bilet Satış: Biletix

Sabancı Kültür Merkezi Gişesi (262) 324 54 64 

İroni Yapım: 0 536 468 73 54

 

 

Hangisini söyleyebilmek daha iyi; “Yıllar seni çok değiştirmiş” mi, yoksa “yıllar seni hiç değiştirmemiş” mi?

Liz ve Richard konservatuarı beraber okudular, beraber bitirdiler. Okul hayatları boyunca iyi bir ikili oldular ve birlikte sahneye çıktıkları mezuniyet oyunlarının ardından da tam 20 yıl beraber sahne aldılar. Sonra Liz, her şeyi geride bırakıp Güney Fransa’ya yerleşti; sahnelerden uzak, sakin bir yaşam sürmeyi tercih etti. Liz’in gidişinin üzerinden 10 yıl geçti. Şimdi Richard, Liz ile 30 yıl önce oynadıkları mezuniyet oyunlarını tekrar sahneye koymaya hazırlanıyor. Fakat hâlâ bu oyunda kendisine eşlik edecek doğru kişiyi bulamadı. Son şansını deniyor ve Liz’i, 30 yıl önce kariyerlerini başlatan bu oyunu tekrar beraber oynamaya davet ediyor. 

Richard eski başarılarını yeniden yakalamanın peşindeyken Liz, sakin hayatını sahne ışıklarına ve alkışlara değişmek isteyip istemediğine karar vermeye çalışıyor. Daha da önemlisi, Richard’la tekrar sahneye çıkmak iyi bir fikir mi? Çünkü bu buluşmanın perde arkasında oldukça güçlü duygular uyanıyor. 

Beraber geçirdikleri 20 yıl boyunca çok kısa da olsa fırtınalı bir beraberlik yaşayan ikili, yeniden bir araya geldiğinde eski anıları ve çoktan gömdüklerini sandıkları duyguları canlanıyor. Hâl böyle olunca ortalığa, yanıtlanması gereken birçok soru saçılıyor: Birbirimizi neden acımasızca eleştiririz? Bunu nasıl hak ederiz? Bunu 
diğerine nasıl yapabiliriz? Beraber büyürken yollar nerede ayrılıverir? Bizi ayrılığa götüren yolda kaçınılmaz sona yaklaştığımızı nasıl fark etmeyiz? Yolları ayırmak iyi bir fikir midir? Peki, hangisini söyleyebilmek daha iyidir; “Yıllar seni çok değiştirmiş” mi, yoksa “yıllar seni hiç değiştirmemiş” mi?